Migracje i nietolerancja

Autor:

ISBN:
9788373926813
Język wydania:
polski
Data premiery:
Dostępne formaty:
Ebook Migracje i nietolerancja dostępny w formacie MOBI Kindle, EPUB, PDF. Dostępny na smartfony, komputery oraz e-czytniki
Sprawdź gdzie pobrać Migracje i nietolerancja epub, mobi, pdf. Tylko legalne źródła, nie torrenty i chomikuj.

Opis ebooka: Migracje i nietolerancja

W tomiku Migracje i nietolerancja zebrano cztery teksty, które łączy wskazana w tytule tematyka. Choć dwa z nich powstały w 1997 roku (pochodzą z tomu „Pięć pism moralnych”), a kolejne dwa w latach 2011 i 2012 (te ukazują się w druku po raz pierwszy), dotykają niezwykle dziś ważnego i szeroko dyskutowanego problemu. Czy wielkie migracje powodujące wymieszanie kultur prowadzą do zaniku elementów tradycji europejskiej? Jak to wyglądało w wiekach minionych? Czy rozmaite kultury wypierały jedna drugą, tworzyły nową jakość, czy też uczyły się współistnieć obok siebie? W jakim stopniu owe migracje są zjawiskiem naturalnym? Czy można je regulować i kontrolować? A może uruchomione przez nie globalne procesy są nieuniknione? Jak widzą się nawzajem rozmaite kultury? Gdzie przebiega granica między akceptacją obcych kulturowo przybyszów a ryzykiem utraty własnej tożsamości? Jak rozumieć takie terminy jak „fundamentalizm”, „integryzm” czy „rasizm”? Na te i inne pytania Umberto Eco stara się odpowiedzieć w swoich krótkich tekstach, snując historyczno-semiotyczne rozważania, które zapewne nie pozostawią czytelnika obojętnym.

Ebookie wybierane wraz z "Migracje i nietolerancja":

Portal bookdlaciebie.pl powstał z myślą o wszystkich fanach książek elektroninczch zwanych ebookami. Serwis sprawdza dostępność ebooka "Migracje i nietolerancja" w księgarniach. Dzięki tym informacją możesz legalnie przeczytać lub zakupić wybrany ebook w odpowiednim dla siebie formacie. Większosć księgarni internetowych oferuje swoje ebooki w formatach EPUB oraz MOBI. Wydawnictwo stojące za ebookiem Migracje i nietolerancja jest Oficyna Literacka Noir sur Blanc. Autorem ebooka jest Umberto Eco. Książkę tę niewątpliwie można zaliczamy do garunku Pozostałe ebooki. Premiera książki odbyła się 2020-03-11. Pamiętaj kupując ebook Migracje i nietolerancja u legalnych dostawców wspierasz autorów i publicystów. Darmowe ebooki PDF z Chomikuj lub z torrentów. Pobieranie ebooków z chomikuj lub innych portali online, które nie są legalnymi dystrybutorami jest conajmniej nieetyczne. Ebooki PDF, MOBI, EPUB w większości nie są darmowe i należy za nie zapłacić. Pobrać za darmo online możemy zazwyczaj jedynie fragment lub rozdział konkretnej książki. Wspieraj legalną kulturę, nie pobieraj ebooków pdf, mobi, epub z chomikuj lub torrentów.